• Fii alături de Echipa Țării

Unde mergem în weekend să privim fotbal

21 oct 2022 de Vladimir Panuș

Site-ul FMF vă prezintă programul fotbalistic și sportiv pentru acest weekend. Vineri, sâmbătă și duminică vom putea urmări meciurile etapei a 12-a din cadrul Campionatului Moldovei la fotbal, Super Liga, partidele etapei a 8-a a Ligii 1, etapei a 11-a a Ligii 2, etapei a 6-a a campionatului feminin U16, etapei a 6-a a campionatului feminin U14 și etapele 7, 8, 9, 10 ale ligilor de tineret. 

Mergem să susținem Naționala Moldovei Under 17, care joacă sâmbătă la Orhei, contra Slovaciei, în turneul preliminar pentru EURO 2023.

 

Turneul preliminar EURO, Under 17

Sâmbătă, 22 octombrie

MOLDOVA - Slovacia (Orhei, Complexul sportiv, 13:00). Accesul la meci este LIBER

Germania - Letonia (Chișinău, Stadionul Zimbru-2, 13:00). Accesul la meci este LIBER 

 

Super Liga

Sâmbătă, 22 octombrie

Dacia Buiucani - FC Zimbru (Suruceni, stadionul sătesc, 14:00). Accesul la meci este LIBER.

CSF Bălți - FC Dinamo Auto (Bălți, stadionul municipal, 17:00). Prețul biletului constituie 20 lei.

 

Duminică, 23 octombrie

FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami (Chișinău, stadionul Zimbru, ter.2, natural, 14:00). Prețul biletului constituie 50 lei.

FC Petrocub - FC Sheriff (Hîncești, Stadionul municipal, 17:00). Accesul la meci este LIBER.

  

Liga 1

Vineri, 21 octombrie

FCM Ungheni - FC Sucleia (Stadionul Ungheni, teren sintetic, 14:00)

Olimp - Real Succes (Stadionul Comrat, teren sintetic, 14:00)

 

Sâmbătă, 22 octombrie
Sheriff 2 - Speranis Nisporeni (Tiraspol, complexul Sheriff, 14:00)

FC Fălești - FC Florești (Stadionul Fălești, teren sintetic, 14:00)

Victoria - Speranța Drochia (Stadionul CSCT Buiucani, teren sintetic 14:00)

Spartanii - FC Văsieni (Stadionul Selemet, 14:00)

  

Liga 2 Seria Nord

Sâmbătă, 22 octombrie

FC Pepeni - FC Visoca (Stadionul Pepeni, 14:00)

FC Inter Soroca - FC Sîngerei (Stadionul Soroca, 14:00)

EFA Visoca - CF Edineț (Stadionul Visoca, 14:00)

FC Țarigrad - FC Iskra (Stadionul Țarigrad, 14:00)

Vulturii Cutezători - FC Grănicerul (Stadionul Sîngerei, 14:00)

CF Olimpia - CF Rîșcani (Bălți, stadionul Pișcevic, teren sintetic, 14:00)

 

Liga 2 Seria Sud

Sâmbătă, 22 octombrie

FC Socol – Zimbru 2 (Stadionul Copceac, 14:00)

FC Stăuceni - FC Congaz (Stăuceni, CS Olimp, 14:00)

CSF La Familia - CSF Cricova (Bender, stadionul Șelcovic, teren sintetic, 14:00)

CF Maiak - CS Atletic Strășeni (Stadionul Chirsova, 14:00)

Univer Oguzsport - FC Slobozia Mare (Stadionul Comrat, teren sintetic, 14:00)

Codru Călărași - FC Cimișlia (Stadionul Călărași, 14:00)

Accesul spectatorilor la toate meciurile va fi liber.

 

Campionatul feminin U16

Sâmbătă, 22 octombrie

PGU Alga - ȘSR Nistru GTC (Tiraspol, stadionul orășenesc, 12:00)


Campionatul feminin U14 Nord

Duminică, 23 octombrie

FC Belceanka - ȘS Glodeni (Stadionul ȘS Bălți, 13.30)

ȘS Dondușeni – ȘS Ocnița (Stadionul Corbu, 14:00)

 

Campionatul feminin U14 Centru

Duminică, 23 octombrie

Milsami CFȘS Orhei  - Codru Călărași (Orhei, stadionul ȘS, 11:00)

CS Real Succes – Liceul Teoretic Elada (Stadionul Real Succes, 13:00)

 

Campionatul feminin U14 Est
Duminică, 23 octombrie

Agarista ȘS Anenii Noi - FC Nistru GTC (Stadionul Anenii Noi, 12:00)

CSF Rainier - FC Legia - (Stadionul Ratuș, 15:00)

 

Campionatul feminin U14 Sud

Duminică, 23 octombrie

CS Petrocub - FC Aluatu 1807 (Stadionul Buțeni, 13:00)

CS Noroc Nimoreni - ȘS Comrat (Durlești, Stadion Moldprogress, 13:30)

Accesul spectatorilor la toate meciurile va fi liber.

 

Futsal. Campionatul Moldovei

Duminică, 23 octombrie

Steaua Dental - Prezident (12:00)

Clic Media – Next (14:00)

Balkan Pharmaceuticals – Nistru (16:00)

Toate meciurile se vor desfășura la CS Futsal Arena FMF din Ciorescu. Accesul spectatorilor va fi liber.

 

Amoliga

Vineri, 21 octombrie

Tiraspol – Volta (18:00)

Victoria – KBK (19:15)

Avangard – Arsenal (20:30)

Dynamis - Geotermal (21:45)

Toate meciurile se vor desfășura la Arena Ciorescu. Accesul spectatorilor va fi liber.

  

Ligile de juniori

Vineri, 21 octombrie / Sâmbătă, 22 octombrie / Duminică, 23 octombrie

Liga Tineret, etapa VIII

Liga Națională U17, etapa VIII

Liga Națională U16, etapa VIII

Liga Națională U15, etapa VIII

Liga Națională U14, etapa X

Liga Națională U13, etapa X

Liga Națională U12, etapa X

Liga Națională U11, etapa X

Liga A U19, etapa VIII

Liga A U17, etapa VII

Liga A U16, etapa VIII

Liga A U15, etapa IX

Liga A U14, etapa VII

Liga A U13, etapa X

Liga A U12, etapa IX

Liga A U 11, etapa VIII

 

Foto: FC Sfîntul Gheorghe